Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Aby ułatwić Ci dokonanie zakupów w sklepie, przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się w naszych rozmowach z klientami. Dzięki odpowiedziom zamieszczonym poniżej dowiesz się, jaki model szelek wybrać, jak poprawnie zmierzyć psa, a także przeczytasz, czym wyróżniają się nasze produkty i jak wygląda proces realizacji Twojego zamówienia. Jeśli nasuwają Ci się dodatkowe pytania, prosimy o kontakt z nami – w każdej chwili możesz napisać do nas na czacie lub wysłać nam wiadomość email 🙂 Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiednich produktów.

O produktach  Haulovely

Jaka jest trwałość produktów Haulovely? Czy szyjecie obroże z poliestru wodoodpornego?

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do półproduktów, z których przygotowujemy nasze akcesoria: tam, gdzie to możliwe, używamy nierdzewnych okuć, wykorzystujemy bardzo mocne nici oraz taśmy nośne znoszące bardzo duże obciążenie. Na podszycie wykorzystujemy satynę bawełnianą, która jest miękka, dobrze przepuszcza powietrze i nie podrażnia skóry.

Trzeba jednak mieć świadomość, że większość wykorzystywanych przez nas materiałów ozdobnych to 100% bawełny, co niesie za sobą pewne ograniczenia. Materiały te pochodzą od najlepszych producentów z USA i Europy, wiele z nich posiada certyfikat ekologiczny OEKO-TEX (który gwarantuje bezpieczeństwo barwników – zarówno dla środowiska, jak i przyszłych użytkowników; certyfikat ten jest polecany np. w przypadku szycia ubranek dla dzieci). Trzeba jednak pamiętać, że bawełna nigdy nie będzie tak trwała jak skóra, poliestry czy inne syntentyczne materiały.

Sztuczne materiały, takie jak poliester, poliester wodoodporny, są trwalsze w użytkowaniu i bardziej odporne na przetarcia niż bawełna, jednak jakość ich noszenia i użytkowania jest zupełnie inna. Materiały te bardzo łatwo podrażniają skórę, często dochodzi do otarć i odparzeń, ponieważ nie przepuszczają powietrza. Są to również znacznie tańsze materiały niż stuprocentowa bawełna.

Również tak często poszukiwany na podszycie „minky” to nic innego jak 100% poliester. Satyna wykorzystywana przez wielu producentów to również stuprocentowy, cienki poliester (o gramaturze nie wyższej niż 180 gram/mb). W naszych produktach używamy satyny bawełnianej (która zawiera nawet 97% bawełny) o grubym i gęstym splocie (285 gram/mb).

A czym w ogóle jest poliester? 

Przede wszystkim jest syntetykiem – materiałem powstałym przy użyciu składników syntetycznych (istnieją włókna chemiczne powstałe ze składników naturalnych, jednak poliester nim nie jest). Jest to materiał powstający na bazie ropy naftowej i jej pochodnych oraz metali ciężkich. W trakcie procesu wytwarzania poliestru powstają też folie i butelki PET (zwykłe, plastikowe butelki).

Ze względu na specyfikę naszych akcesoriów i fakt, że pracujemy głównie na naturalnych tkaninach bawełnianych, wymagają one większej pielęgnacji i uwagi niż produkty oparte na sztucznych włóknach. Bawełna łatwiej ulega przetarciom, dlatego jeśli zależy Ci na materiale o wzmożonej odporności na przetarcia, wybierz wzór oparty na dżinsie lub welurze.

Podsumowując: decydując się na materiały bawełniane trzeba mieć świadomość, że będą one mniej trwałe niż tkaniny oparte na sztucznych włóknach, jednak żaden syntetyczny materiał nie może równać się z bawełną, jeśli chodzi o jakość, komfort użytkowania i wpływ na otaczające nas środowisko.

Więcej na temat poliestru przeczytasz np. tutaj: http://blackdresses.pl/2015/12/15/poliester-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec/

Czy wasze obroże i smycze nadają się dla dużych i silnych psów? A jeśli mój pies ciągnie na smyczy?

Akcesoria Haulovely z powodzeniem nadają się dla dużych i ciężkich psów – również tych, które ciągną na smyczy. Od momentu, gdy narodził się pomysł na nasze produkty, wiedzieliśmy, że chcemy szyć dla psów bez względu na ich rozmiar. Czy duże psy nie zasługują na piękne akcesoria? Przy produkcji naszych smyczy, obroży i szelek użwamy bardzo mocnych, wytrzymałych taśm polipropylenowych o maksymalnym udźwigu dochodzącym nawet do 1 tony. Im szersza taśma, tym bardziej wytrzymała – podobna zasada odnosi się również do metalowych okuć – dlatego dla najcięższych i najsilniejszych psów polecamy wybór akcesoriów uszytych na szerszych taśmach. Informację o maksymalnym udźwigu można znaleźć również w opisach produktów (z uwzględnieniem ich podziału na poszczególne warianty – szerokości). Maksymalne obciążenie obroży Metalowe, odlewane klamry, których używamy w obrożach i szelkach są dosyć cieżkie, a maksymalne obciążenie dla najszerszych klamer to 200 kg .Obciążenie niszczące dla metalowych klamer poszczególnych rozmiarów to:
  • 100 kg dla klamer o szerokości 10 mm
  • 150 kg dla klamer w szerokościach 15-20 mm
  • 200 kg dla klamer w szerokościach 25-40 mm

Wybierając nasze produkty trzeba mieć świadomość, że większość z nich powstaje przy użyciu bawełny, co niesie ze sobą pewne ograniczenia. Więcej informacji na ten temat przeczytasz tutaj.


A co ze smyczami? Przy wytwarzaniu naszych smyczy staramy się dobrać wielkość karabińczyka do wielkości psa oraz do jego spacerowych zwyczajów – dlatego tak ważne jest, byś zamawiając nasze produkty, napisał nam jak najwięcej informacji o swoim psie. Jak dużo waży? Czy ciągnie na spacerach? – to podstawowe informacje o Twoim psie, jakich potrzebujemy, by przygotować dla niego najlepsze akcesoria. Im więcej informacji uzyskamy, tym lepiej będziemy mogli przygotować dla Was nasze produkty. Karabińczyki, których używamy do produkcji smyczy, to głównie odlew z brązu (kolor złoty) lub cynku (chrom). Ich wytrzymałość waha się od 100 kg (dla najmniejszych karabińczyków) do nawet 400 kg w przypadku karabińczyków ze stali nierdzewnej. Karabińczyki z brązu są również nierdzewne. Jeśli potrzebujesz porady odnośnie doboru właściwego rozmiaru, w każdej chwili możesz do nas napisać lub zadzwonić: +48 664 674 837.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Czy wasze obroże i smycze są odpowiednie dla małych i bardzo małych psów?

Dzięki temu, że wszystkie nasze produkty szyjemy na wymiar, możemy dobrać komplet dodatków odpowiednich dla psów o każdej wielkości. Nasze produkty mogą być użytkowane przez wszystkie psy – bez względu na ich wiek, rasę i wielkość. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno psy o wadze 70 kg, jak i 850 gram (tyle waży nasz najmniejszy do tej pory klient :)). Im mniejszy pies, tym szycie dla niego jest trudniejsze, ponieważ trzeba wykazać się większą precyzją – ale robimy to z przyjemnością. W przypadku zakupu akcesoriów dla najmniejszych piesków warto pamiętać o kilku kwestiach:
  1. Waga obroży i szelek – używamy metalowych okuć i odlewanych klamer, co sprawia, że nasze produkty są prawdopodobnie zauważalnie cięższe niż dotychczas znane Ci wyroby. Metal zawsze będzie cięższy niż plastik. Przy wyborze odpowiednej szerokości obroży czy szelek, kieruj się nie tylko względami estetycznymi, ale też zwróć uwagę na docelową wagę produktu, która jest podana przy każdym opisie – im szersze okucia, tym większy jest ich ciężar.
  2. Wymiary dla najmniejszych psów oraz szczeniaków małych ras: właściciele małych piesków zazwyczaj wybierają obroże i szelki na taśmach o szerokości od 1 do 2 cm. Sama klamra o szerokości 1.5 cm waży ok. 19 gram, podczas gdy klamra szersza tylko o 0.5 cm, o szerokości 2 cm, waży już 44 gramy. Jeśli Twój pies jest szczeniakiem małej rasy, polecamy wybór 1 cm lub 1.5 cm dla obroży i szelek. Jeśli masz obawy, czy metalowa klamra będzie odpowiednia dla Twojego psa, możesz do nas napisać lub zdecydować się na zmianę klamry na plastikową. Wystarczy, że podasz taką informację w zamówieniu. Klamry plastikowe występują tylko w czarnym kolorze.
  3. Regulacja – przy dorosłych psach o obwodach szyi poniżej 30 cm, zalecamy wybór obroży bez regulacji. Dzieje się tak z kilku powodów: obroże bez regulacji są nieco lżejsze (regulator również wykonany jest z metalu), dodatkowo taka obroża lepiej wygląda – przy regulacji na części obroży taśma ułożona jest podwójnie, co przy mniejszych obwodach może wyglądać mniej estetycznie. Obróżka bez regulacji dużo lepiej układa się na małej szyi. Minusem obroży bez regulacji jest konieczność bardzo dokładnego zmierzenia obwodu szyi psa zgodnie z naszymi instrukcjami. Obroże bez regulacji nie nadają się też dla psów rosnących oraz tych, które często zmieniają fryzurę (różne obwody w zależności od aktualnego stanu okrywy włosowej).
  4. Składając zamówienie, podaj nam wagę oraz wzrost swojego psa – to bardzo nam pomoże uszyć dla niego właściwy produkt 🙂
Jeśli masz wątpliwości odnośnie doboru odpowiedniego rozmiaru, napisz do nas na czacie lub w wiadomości email. Podpowiemy, jak wybrać rozmiar, aby był wygodny dla Twojego pieska i dobrze się prezentował.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Czy zamówione produkty można zwrócić?

Wszystkie akcesoria spacerowe Haulovely są szyte na wymiar – specjalnie dla Twojego psa. Mimo tego akceptujemy zwroty większości produktów. Koszt odesłania przedmiotu pokrywa kupujący.

Zwroty nie są możliwe w przypadku:

  • produktów personalizowanych (adresówek; innych produktów z naszywką z imieniem i\lub numerem telefonu)
  • produktów niestandardowych, szytych według indywidualnych wytycznych (np. model obroży spoza regularnej oferty, produkt z innym okuciami niż opcja domyślna, z innym kolorem taśmy niż opcja domyślna itp.)
  • smyczy przepinanych, szelek i obroży półzaciskowych, które szyte są na wymiar
  • produktów z wyprzedaży
Możliwa jest również poprawka krawiecka produktu, np. w przypadku błędnego dopasowania, ze względu na błędne zmierzenie psa itp. Koszt przeróbki ustalany jest indywidualnie, zaczyna się od 10 zł i zależny jest od zakresu zmian. W przypadku poprawek prosimy również o pokrycie kosztów powtórnej wysyłki do klienta (cennik zgodnie z obowiązującym w sklepie).

Zwroty oraz przedmioty wymagające modyfikacji prosimy kierować na adres wskazany w zakładce kontakt.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Jaki kolor okuć wybrać?

Najczęściej pracujemy z okuciami w kolorze złotym. W większości są to elementy wykonane z litego mosiądzu (za wyjątkiem niektórych detali, np. lżejszej wersji sprzączek, otoczki i zamka używanych do etui na woreczki). Mosiądz jest materiałem z najwyższej półki, bardzo trwałym i odpornym na korozję. Trzeba jednak pamiętać, że wskutek kontaktu z wodą i wilgocią traci swój jasny, złoty kolory, a w wyniku oksydacji z czasem nabiera barwy starego złota. Jest to naturalny, typowy dla mosiądzu proces – możemy go spowolnić lub nawet przywrócić elementom ich dawny blask poprzez regularne czyszczenie. Dla większości klientów wystarczające jest pranie produktów w pralce, niektórzy decydują się na dodatkowe czyszczenie elementów mosiężnych środkami przeznaczonymi do tego rodzaju metalu.

W wyniku oksydacji mosiężne elementy mogą brudzić białą sierść psa, dlatego możliwe jest, że właściciele psów o białej sierści odczują potrzebę częstszego czyszczenia produktów. Alternatywą jest zmiana okuć na kolor rose gold – okucia w tym kolorze nie oksydują jak mosiądz, nie są jednak nierdzewne, a powłoka galwaniczna w nich użyta z czasem może się ścierać.

Przy wyborze koloru okuć warto również zwrócić uwagę na wagę niektórych elementów. Okucia w kolorze złotym to najcięższy wariant – szczególnie półkółka są wyraźnie cięższe w porównaniu do tych w innych kolorach. Niektórzy klienci z tego powodu decydują się na zmianę koloru okuć. Najlżejsze elementy to te w kolorze rose gold, ale różnica pomiędzy rose gold a srebrnymi nie jest już tak znacząca.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że akcesoria ze zmienionym kolorem okuć traktowane są jako produkty personalizowane i nie podlegają zwrotowi.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Czy akcesoria spacerowe Haulovely można prać w pralce? Jakie są zalecenia dotyczące prania?

Najlepszym rozwiązaniem jest delikatne pranie ręczne, jednak produkty można również prać w pralce – z zaznaczeniem, że będzie to pranie bez wirowania oraz że metalowe elementy (karabińczyki, klamry) zostaną odpowiednio zabezpieczone (np. owinięte grubym kocem, ręcznikiem) w celu ochrony ich oraz bębna pralki przed uszkodzeniem. Brelok należy ściągnąć przed umieszczeniem produktu w pralce.

Karabińczyki i klamry, których używamy, to odlew z brązu, mosiądzu i/lub cynku – są to dosyć ciężkie akcesoria, przy wirowaniu mogą zarysować lub uszkodzić bęben pralki. Breloczek, który jest biżuteryjnym dodatkiem do obroży i smyczy, mógłby nie wytrzymać starcia z pralką 🙂

Zalecamy pranie w 30 stopniach, bez wirowania, suszenie w pozycji poziomej oraz (tak jak w przypadku wszystkich wyrobów z udziałem kolorowych bawełnianych tkanin) suszenie ich nie w bezpośrednim wystawieniu na słońce. Pomoże to zachować trwałość kolorów na dłużej.

W przypadku wzorów z metalicznymi przeszyciami zalecane jest delikatne pranie w temp. 20 stopni, bez wirowania. Materiały w kolorze czerwonym mogą w kontakcie z wodą oddawać kolor i farbować inne ubrania.

Produktów wykonanych z udziałem weluru nie należy prasować.

W przypadku produktów z mosiężnymi okuciami należy je dodatkowo czyścić, by minimalizować efekt śniedzenia. .

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Obroże Haulovely – szyte  na wymiar

Jak zmierzyć psa do obroży?

Zmierz obwód szyi psa na wysokości, gdzie będzie noszona obroża. Przyłóż centymetr do szyi psa tak, jak powinna układać się obroża – z niewielkim zapasem. Zazwyczaj wystarczy pozostawić pomiędzy szyją (lub sierścią, jeśli Twój pies ma długą/bujną sierść), a centymetrem miejsce na 2 (dla małych psów) lub 3 palce (w przypadku psów bardzo dużych).

Wszystkie obroże posiadają możliwość regulacji. Jeśli wiemy, że szyjemy dla szczeniaka, staramy się dać jak najwięcej regulacji na plus – jego aktualny obwód traktujemy jako wyjściowy.

Jeśli nie mamy informacji, że pies jest szczeniakiem lub psem rosnącym, podany obwód traktujemy mniej więcej jako środkowy – obroża posiada regulację na plus i minus. Im mniejszy obwód, tym mniejszy zakres regulacji może „zmieścić” obroża.

Jeśli Twój pies to wulkan energii i z tego powodu masz problem z pobraniem wymiaru, użyj wstążki lub sznurka – zawiąż go na szyi psa tak, jak powinna układać się obroża. Obserwuj, czy wszystko jest w porządku (np. czy wstążka nie spada lub nie uciska psa). Po zdjęciu tymczasowej obróżki, zmierz jej obwód.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Smycze – najczęściej zadawane pytania

Jaką wagę psa podać, gdy kupuję wodoodporną smycz PVC dla szczeniaka?

Pamiętaj, że karabińczyk w linkach wodoodpornych dobierany jest na podstawie podanej przez Ciebie wagi psa. 

Karabińczyk Odpowiedni dla psa o wadze Dopłata*
mosiezny karabinczyk dla malego psa do 8 kg 0 zł 
mosiezny karabinczyk dla malego sredniego psa 8 – 14 kg 6 zł
karabinczyk spustowy dla sredniego psa 14 – 19 kg 20 zł
mosiezny karabinczyk dla duzego psa od 19 kg 23 zł

*koszt dopłaty za karabińczyk w przypadku zakupu z linką PVC

Jeśli szukasz wodoodpornej linki dla szczeniaka i zastanawiasz się, jaką wagę psa podać, przeczytaj informacje poniżej: 

1. Twój pies jest szczeniakiem, ale zależy Ci na tym, by linka posłużyła mu jak najdłużej / gdy dorośnie – podaj orientacyjną wagę dorosłego psa
Pamiętaj jednak, że w takim przypadku, dla niektórych szczeniąt karabińczyki na początku mogą okazać się dość ciężkie – muszą do nich „dorosnąć” 😉 

2. Twój pies jest szczeniakiem i oczekujesz smyczy, która byłaby odpowiednia „na już” – podaj aktualną wagę psa
Taka smycz będzie bardzo dobrze spełniać swoją funkcję w trakcie pierwszych spacerów, trzeba jednak liczyć się z tym, że gdy pies znacząco urośnie, karabińczyk może okazać się dla niego za słaby. Dotyczy to głównie szczeniąt ras średnich i dużych. Szczenięta mniejszych ras nie zmieniają swojej wagi tak gwałtownie.

W przypadku szczeniąt mniejszych ras, których waga w dorosłym wieku nie przekracza 13 kg, przy składaniu zamówienia na linkę wodoodporną możesz podać docelową wagę psa. W przypadku tych ras będziemy mogli dobrać taki karabińczyk, który będzie odpowiedni dla większości szczeniąt i psów dorosłych.

Wszystkie dodatkowe informacje odnośnie Twojego psa możesz podać w okienku „Dodatkowe informacje”, przy składaniu zamówienia.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Jaki rodzaj i długość smyczy wybrać?

Jaką smycz wybrać dla szczeniaka?

Jeśli miałaby to być na razie jedyna smycz Twojego psa, zasada brzmi: im dłuższa, tym lepsza. Dzięki dłuższej smyczy umożliwisz psu eksplorację i odkrywanie świata 🙂

W przypadku szczeniąt polecamy smycze o długości min. 180 cm. Na początek zalecamy wybór smyczy hybrydowej lub klasycznej. Smycz przepinana ma wielu swoich fanów, ale jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z tym modelem, polecamy Ci wybór zwykłej smyczy.

Rodzaj smyczy – smycze przepinane i klasyczne

Klasyczne smycze miejskie są najczęściej wybieranym rodzajem smyczy. Smycze przepinane wybierane są najczęściej przez właścicieli, którzy chcą dać swoim psom nieco więcej swobody na spacerach, a jednocześnie nie chcą spuszczać ich ze smyczy. Używając tego rodzaju smyczy, masz możliwość regulowania jej długości bez konieczności używania smyczy typu flexi. Nie musisz też zwijać smyczy w ręku, tak jak w przypadku smyczy klasycznych – wystarczy, że przypniesz karabińczyk do odpowiedniego półkółka, przez co smycz zmieni swoją długość.

Nasze smycze przepinane posiadają aż 4 możliwości przepięcia. Dla smyczy od 3 metrów dajemy 5 przepięć.

Są osoby, które preferują smycze przepinane ponad każdy inny typ smyczy i nie mają w ogóle smyczy klasycznych w swojej szafie. Są też tacy właściciele, którzy uznają smycz przepinaną za niepraktyczną, dlatego używają tylko zwykłych, klasycznych modeli – są to bardzo osobiste preferencje, dlatego wybierając odpowiedni rodzaj smyczy, warto zastanowić się, jak wyglądają nasze spacery z psem, jak pies się zachowuje w ich trakcie i w jaki sposób lubimy go prowadzić. Na tej podstawie można już wybrać odpowiadający nam model smyczy.

Pamiętaj, że im dłuższą smycz kupujesz, tym będzie ona cięższa, dlatego warto zastanowić się nad jej szerokością. W przypadku bardzo długich smyczy przepinanych polecamy szerokości do maksymalnie 2cm – trzymetrowa, a przy tym szeroka smycz, może być dosyć ciężka a przez to niewygodna.

Optymalna długość smyczy

W przypadku smyczy klasycznych optymalną długością dla średniego psa, do spacerów w mieście, jest 160 cm. W przypadku najmniejszych ras psów, zdarza się, że właściciele wolą dłuższe smycze – 180 cm.

Na to, jaką długość smyczy powinieneś wybrać, wpływa również to czy Twój pies woli poruszać się blisko Ciebie (wybierz wtedy krótszą smycz, gdyż dłuższa może okazać się zbędnym balastem) czy może jest bardziej niezależnym spacerowiczem (odpowiednia dla niego okaże się smycz dłuższa).

Znaczenie przy wyborze długości smyczy ma nie tylko wzrost Twojego psiaka, ale też Twój wzrost  – im mniejszy pies i wyższy właściciel, tym smycz powinna być dłuższa 🙂

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Jaką szerokość smyczy wybrać?

Przy wyborze szerokości smyczy pamiętaj o kilku kwestiach:
  1. Im smycz szersza, tym wzór jest lepiej widoczny 🙂
  2. Im smycz szersza, tym taśma jest mocniejsza i bardziej wytrzymała – jeśli Twój pies jest duży, bardzo ciągnie na smyczy, warto wybrać szerszą taśmę, która będzie wytrzymała, ale też będzie dobrze leżała w dłoni.
  3. Szerokość smyczy ma wpływ na wielkość karabińczyka. Nie jest to kluczowa kwestia, gdy wybieramy karabińczyk – najważniejsza jest dla nas waga i wielkość Twojego psa – mamy jednak pewne ograniczenia: np. nie mamy możliwości doboru najmniejszego karabińczyka do smyczy o szerokości 3cm. Dlatego dla najmniejszych ras psów wybieraj smycze o szerokości do 2 cm.
  4. Jeśli chodzi o kwestie estetyczne: zazwyczaj podpowiadamy, by zakupić smycz o takiej samej szerokości jak obroża lub o różnicy +/- 0.5 cm (takie zestawy wyglądają najlepiej).

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Czy smycze obszywane są dwustronnie?

W wersji podstawowej wszystkie smycze posiadają ozdobny materiał po jednej stronie, obszycie dwustronne jest dostępne jako opcja (bezpośrednio na stronie produktu). Ze względu na estetykę polecamy smycze obszywane dwustronnie – zwłaszcza w przypadku smyczy przepinanych. Ta opcja w większości przypadków prezentuje się o wiele ładniej.

Smycze obszywane dwustronnie są nieco sztywniejsze od tych, które posiadają materiał ozdobny z jednej strony – niektórym może to przeszkadzać. Nie polecamy obszycia dwustronnego w przypadku smyczy wykonanych z najgrubszych materiałów – dżinsu, wełny (tweed), weluru tapicerskiego.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Czy okucia w smyczach są nierdzewne?

Podobnie jak w obrożach, większość naszych złotych okuć jest nierdzewna. W przypadku smyczy wygląda to następująco:

  • Okucia srerbne – półkółka ze stali nierdzewnej, karabińczyki nie są nierdzewne – wykonane są z chromowanego cynku
  • Okucia złote – półkółka i karabińczyki są nierdzewne, wykonane z brązu i mosiądzu.
  • Okucia rose gold – okucia o podwyższonej odporności na korozję, nie są jednak całkowicie nierdzewne.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Realizacja  zamówienia

Jaki będzie czas realizacji mojego zamówienia?

Standardowy czas, jaki rezerwujemy na uszycie akcesoriów wynosi obecnie 5-10 dni roboczych.
Obecnie przeciętny czas realizacji wynosi: 5-7 dni dla zamówień na obroże, smycze, szelki oraz 8-10 dni, jeśli w zamówieniu znajdują się adresówki i/lub breloki.

Jeśli chcesz, by Twoje zamówienie zostało zrealizowane szybciej, możesz wykupić usługę „ekspres” – to gwarancja realizacji do 3 dni roboczych, bez względu na liczbę i rodzaj zamówionych produktów.

Czas dostawy w przypadku wysyłki na terenie Polski to zazwyczaj 2-3 dni robocze.

Dostawa pocztą na terenie UE trwa zazwyczaj do 10 dni od momentu wysyłki. W przypadku pozostałych krajów, czas może ten wynosić 3 tygodnie (w przypadku wysyłki pocztą) lub ok. 7-10 dni (wysyłka kurierem UPS).

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Czy istnieje możliwość wysyłki za granicę?

Tak, wysyłamy za granicę. Oferujemy przesyłkę Pocztą Polską oraz kurierem UPS, wszystkie przesyłki są ubezpieczone oraz posiadają numer śledzenia. Orientacyjny koszt dostawy (dokładny koszt zależny jest od kraju i metody wysyłki) wynosi od 19,50 zł (większość europejskich krajów) do 78 zł (kurier UPS do USA, Kanady).

Szczegółowy koszt dostawy wyświetli się w sklepie w trakcie uzupełniania adresu dostawy – w formularzu adresu dostawy wybierz odpowiedni kraj, wyświetli się dokładny koszt wysyłki.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Jakie są dostępne metody płatności? Czy mogę zapłacić kartą?

Dostępne metody płatności to:

  • płatności internetowe imoje (obsługiwane przez bank ING) – przelew online, płatność kartą, BLIK
  • płatność PayPal
  • płatność Twisto (kup teraz, zapłać później)
  • przelew tradycyjny

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Czy jest możliwość wysyłki za pobraniem?

Ze względu na to, że wszystkie nasze produkty wykonywane są na zamówienie i w dużej mierze są to przedmioty personalizowane, realizujemy zamówienia tylko po przedpłacie na konto. Istnieje możliwość opłacenia zamóienia przez Twisto (tzw. płatności odroczone – do 21 dni od zamówienia).

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Jakie opcje dostawy są dostępne?

W przypadku wysyłki krajowej dostępne opcje dostawy to:

  1. Poczta Polska – 16 zł, czas dostawy od momentu nadania: ok. 2-5 dni roboczych
  2. paczkomat Inpost – 9,80 zł, czas dostawy od momentu nadania: do 2 dni roboczych (w 90% przypadków)
  3. kurier DPD – 14 zł, czas dostawy od momentu nadania: do 2 dni roboczych
  4. wysyłka zagraniczna – możliwa na cały świat; dostępne metody: Poczta Polska (koszt od 19,50 zł) oraz kurier UPS (koszt od 38 zł)

Darmowa dostawa na terenie Polski obowiązuje:

  1. od kwoty zamówienia 200 zł – do paczkomatów Inpost
  2. od kwoty zamówienia 300 zł – dla wszystkich metod dostawy
Całkowity czas realizacji zamówienia to czas przygotowania produktów plus czas dostawy. Prosimy o zwrócenie uwagi, że czas dostawy (zarówno przesyłek polskich, jak i zagranicznych) w okresie wzmożonych zakupów (np. w czasie świąt, przed Dniem Dziecka) może się znacznie wydłużyć. Prosimy o dokonanie zakupów odpowiednio wcześniej 🙂

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Szelki  – najczęściej zadawane pytania

Jaki rodzaj szelek wybrać?

Obecnie szyjemy aż pięć rodzajów szelek: guardy, norweskie, step in, easy-walk oraz szelki bezuciskowe. Każde z nich mają swoje wady i zalety, podczas gdy jedne będą dobre dla jednego psa, a dla drugiego – niekoniecznie. Można powiedzieć, że mimo kilku wad, szelki to świetne rozwiązanie dla większości zdrowych, dorosłych psów:

+ Szelki pozwalają na większą kontrolę nad psem – łatwiej jest nad nim zapanować np. w sytuacji, gdy trzeba go nagle odciągnąć/przytrzymać lub wtedy, gdy zaczyna skakać na naszego kolegę napotkanego na spacerze 🙂

– Większość właścicieli mówi, że psy, które mają skłonności do ciągnięcia, nosząc szelki daje z siebie wszystko! Naprawdę wszystko 🙂 Jednak z drugiej strony nawet dla ciągnących psów szelki są wygodniejsze, a żaden model obroży czy szelek nie oduczy psa ciągnięcia – a dopiero odpowiednie szkolenie.

SZELKI TYPU GUARD

+ Są uważane za najwygodniejsze i najzdrowsze dla psich kręgosłupów.

– Nie da się ich założyć „tylko” przez głowę (wymagają podniesienia łapki i przełożenia przez pierwszą obręcz przy zakładaniu). Niektóre psy tego bardzo nie lubią.

– W przypadku mocowanie kółeczka na końcu szelek, mogę się one obracać przy mocnym pociągnięciu.

 

SZELKI NORWESKIE

+ Proste zakładanie przez głowę

+ Poręczna rączka pozwala na szybkie podniesienie lub zatrzymanie pieska w nagłych sytuacjach, a także na tymczasowe przytrzymanie go, zamiast od razu zapinanie na smycz.

+ Dobrze wyregulowane prawie wcale się nie przesuwają

– Jeśli poziomy pas, obejmujący klatkę piersiową psa, nie będzie umieszczony luźno, może znacząco blokować ruchy psa i jego swobodę. Wielu ortopedów nie poleca szelek norweskich. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

 

SZELKI EASY WALK

+ Niekłopotliwe w zakładaniu

+ Hamują (ale eliminują całkowicie!) ciągnięcie na smyczy przez psa

+ Dobra alternatywa dla psów, które źle znoszą obrożę, ale ciągną na smyczy tak mocno, że ich właściciele nie chcą kupić psu szelek – zazwyczaj psy, które ciągną na smyczy nosząc obrożę, będą ciągnąć jeszcze mocniej, gdy mają na sobie tradycyjne modele szelek. W przypadku szelek easy walk nieco łatwiej zapanować nad takim psem.

– Przy nagłym i silnym szarpnięciu mogą sprawić psu ból (a przy pociągnięciu psa, który akurat podskoczył – bolesny upadek; szelki easy walk to przede wszystkim szelki szkoleniowe i trzeba o tym pamiętać, wykorzystując je na spacerach)

– Podobnie jak w szelkach norweskich – zbyt ciasno zamocowany poziomy pas może mocno ograniczać ruchy psa i sprawiać mu dyskomfort

Szelki typu easy-walk nie są cudownym narzędziem, dzięki któremu pies nauczy się chodzić na luźnej smyczy. Nieumiejętne korzystanie z tego modelu szelek może prowadzić do niepożądanego efektu – pies nauczy się chodzić na luźnej smyczy, ale tylko w tych specyficznych szelkach 🙂 Używane jednak rozsądnie i z rozwagą, mogą być dobrym wsparciem szkolenia.

 

SZELKI STEP-IN

+ Przyjazna dla psiego układu ruchowego budowa pasów w kształt litery Y.

+ Klamra na wysokości karku (przydatna w przypadku psów, które chodzą również w ubrankach – kubraczki mają często otwór na półkółko właśnie w tym miejscu).

+ Wszystkie pasy są regulowane – przy skrupulatnym pobraniu wymiarów, szelki mogą rosnąć razem z psem.

– Nie stanowią żadnej przeszkody dla psich uciekinierów.

Szelki step in zakłada się tylko przez łapki – co, w zależności od psa, może być albo ogromną zaletą, albo przekleństwem 🙂

 

W SKRÓCIE

Nie wszystkie szelki nadają się dla wszystkich ras psów – jak również nie każda rasa powinna nosić obroże (np. jeśli rasa Twojego psa ma predyspozycje do problemów z tchawicą, zdecydowanie zalecamy szelki!). Wybierając odpowiednie szelki, weź również pod uwagę nie tylko model, ale też szerokość taśmy, na jakiej są uszyte – im szersza, tym większe obciążenie zniesie zarówno klamra, jak i taśma. Z drugiej strony większa, szersza klamra to również większy ciężar spoczywający na psim ciałku – prosimy wziąć to pod uwagę. Zwróć uwagę, że metalowe klamry i okucia, których używamy, są wyraźnie cięższe od najpopularniejszych, plastikowych.

Jeśli szukasz idealnych szelek dla szczeniaka zalecamy wybór szelek z plastikowymi klamrami – jeśli mają być to jego podstawowe szelki do codziennego użytku – lub jeśli zależy Ci na szelkach ze złotymi lub srebrnymi klamrami, zalecamy by piesek nie nosił ich non stop do czasu, aż osiągnie pełny wzrost.

 

Jeśli masz wątpliwości, jaki model obroży lub szelek wybrać, możesz skontaktować się z hodowcą Twojego psa lub napisać do nas – zawsze chętnie pomożemy 🙂

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Jak zmierzyć psa do szelek?

Od momentu, gdy powstaliśmy, wiedzieliśmy, że chcemy szyć wyłącznie produkty na wymiar – tak, by były jak najlepiej dopasowane do wielkości i wymiarów Twojego psa. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami dotyczącymi mierzenia pieska oraz przesłanie nam wymiarów – możesz podać je w trakcie zakupów lub po złożeniu zamówienia, wysyłając nam wymiary w wiadomości email. Jeśli wiemy, że szyjemy dla szczeniaka lub psa rosnącego, staramy się dać jak najwięcej regulacji na plus – aktualne wymiary traktujemy jako wyjściowe. W przypadku braku informacji, ze pies jest rosnący, dodajemy regulacje na plus i minus od podanych wymiarów.

Mierzenie psa do szelek typu guard

guardy

Podane wymiary będą odpowiadać długościom pasków w szelkach. Wymiary powinny być pobrane z lekkim luzem, tak jak miałyby układać się szelki.

    Należy podać 4 wymiary:
  1. AB – połowa przedniej obręczy. Obręcz złożona z dwóch odcinków AB powinna być na tyle duża, by swobodnie przeszła przez głowę psa. Nie jest to połowa obwodu szyi (zazwyczaj jest to więcej, niż połowa obwodu szyi psa).
  2. DD – pełen obwód drugiej obręczy. Jest to obwód klatki odrobinę za miejscem, gdzie jest najszersza.
  3. BC – dolny pas
  4. AD – górny pas. Od nasady karku, do miejsca, gdzie pobieraliśmy miarę na tylną obręcz. Ten pas jako jedyny w szelkach guard nie posiada regulacji. Pasek nie może być zbyt długi – w przeciwnym razie będzie się zwijał/marszczył w trakcie noszenia.

Prosimy o uważne pobranie wymiarów. Szelki jako produkt szyty na wymiar nie podlegają zwrotowi. W przypadku braku podanych wymiarów szelki zostaną uszyte na podstawie naszego doświadczenia oraz pozostałych informacji dostarczonych przez kupującego. Poprawki krawieckie są płatne, ich koszt ustalany jest indywidualnie (od 8 zł wzwyż).

Zastrzegamy sobie prawo do korekty wymiarów, jeśli na podstawie naszego doświadczenia i dostępnych informacji uznamy je za niewłaściwe.


szelki norweskie instrukcja

Mierzenie psa do szelek norweskich

Mierzenie rozpoczynamy od znalezienia żółtego punktu X. Punkt X jest punktem orientacyjnym i znajduje się ok. 3-5 cm za przednimi łapami psa, na wysokości, gdzie klatka piersiowa/tors psa są najbardziej wysklepione. Po zlokalizowaniu punktu X, pobieramy 3 wymiary:
    1. Odległość AX – mierzymy od najbardziej wystającej części klatki piersiowej psa (punktu A) do punktu X. Oba punkty znajdują się w jednej linii (na tym samym poziomie).
    2. Obwód XX – cały obwód klatki piersiowej/brzucha (mierzony pionowo, przechodzi przez punkt B).
    3. Odległość AB – jest wartością kontrolną i jest to odległość mierzona po jednej stronie karku psa (nie jest to obwód). Odległość mierzymy od najbardziej wystającej części torsu psa (gdzie rozpoczęliśmy pomiary – punkt A) do punktu na plecach psa, przez który przeszliśmy mierząc obwód klatki piersiowej/brzucha (punkt B).

Prosimy o uważne pobranie wymiarów. Szelki jako produkt szyty na wymiar nie podlegają zwrotowi. Poprawki krawieckie spowodowane błędnym pobraniem wymiarów są płatne, ich koszt ustalany jest indywidualnie (od 8 zł wzwyż).

Zastrzegamy sobie prawo do korekty wymiarów, jeśli na podstawie naszego doświadczenia i dostępnych informacji uznamy je za niewłaściwe. W przypadku braku podanych wymiarów szelki zostaną uszyte na podstawie naszego doświadczenia oraz pozostałych informacji dostarczonych przez kupującego.

step in nowe
Mierzenie psa do szelek step-in.

Podane wymiary będą odpowiadać długościom pasków w szelkach. Wymiary powinny być pobrane z lekkim luzem, tak jak miałyby układać się szelki.
      • Odległość AB – połowa przedniej obręczy. Nie jest to obwód szyi.
      • Obwód BB – obwód klatki piersiowej (mniej więcej 3 cm za przednimi łapami psa – cała tylna obręcz)
      • Odległość CA – długość dolnego paska w szelkach

Podane wymiary będą odpowiadać długościom pasków w szelkach. Wymiary powinny być pobrane z lekkim luzem, tak jak miałyby układać się szelki. Prosimy o uważne pobranie wymiarów. Szelki jako produkt szyty na wymiar nie podlegają zwrotowi. Poprawki krawieckie spowodowane błędnym pobraniem wymiarów są płatne, ich koszt ustalany jest indywidualnie (od 8 zł wzwyż).

Zastrzegamy sobie prawo do korekty wymiarów, jeśli na podstawie naszego doświadczenia i dostępnych informacji uznamy je za niewłaściwe. W przypadku braku podanych wymiarów szelki zostaną uszyte na podstawie naszego doświadczenia oraz pozostałych informacji dostarczonych przez kupującego.

Mierzenie psa do szelek easy walk
Easy walk
Mierzenie rozpoczynamy od znalezienia żółtego punktu A. Punkt A jest punktem orientacyjnym i znajduje się ok. 3-5 cm za przednimi łapami psa, na wysokości, gdzie klatka piersiowa/tors psa są najbardziej wysklepione.
Po zlokalizowaniu punktu A, pobieramy 2 wymiary:
    • Odległość ABA (mierzona poziomo, przechodzi przez punkt B) – mierzymy od punktu A do A poziomo; mierzenie przebiega przez najbardziej wystającą część klatki piersiowej psa (punktu B). Oba punkty powinny znajdować się w jednej linii (na tym samym poziomie).
    • Obwód AA (pionowy) – cały obwód brzucha

Prosimy o uważne pobranie wymiarów. Szelki jako produkt szyty na wymiar nie podlegają zwrotowi. Poprawki krawieckie spowodowane błędnym pobraniem wymiarów są płatne, ich koszt ustalany jest indywidualnie (od 8 zł wzwyż).

Zastrzegamy sobie prawo do korekty wymiarów, jeśli na podstawie naszego doświadczenia i dostępnych informacji uznamy je za niewłaściwe. W przypadku braku podanych wymiarów szelki zostaną uszyte na podstawie naszego doświadczenia oraz pozostałych informacji dostarczonych przez kupującego.


Mierzenie psa do szelek bezuciskowych
Szelki bezuciskowe
Ze względu na to, że szelki te nie posiadają regulacji w swoich najważniejszych częściach, prosimy o bardzo dokładne zmierzenie psa:
  • szelki bezuciskowe przygotowane są na wymiar i nie ma możliwości ich zwrotu
  • poprawa szelek związana z błędnym pomiarem psa wiąże się najczęściej z koniecznością uszycia nowych szelek
Prosimy o pobranie dokładnych wymiarów według instrukcji:
  1. Obwód szyi u nasady: A3-A3
  2. Obwód szyi mierzony wyżej (A1-A1) – prosimy o bardzo dokładne zmierzenie psa w tych miejscach, nie posiadają one regulacji.
    • Psa należy zmierzyć z lekkim luzem, tak, jak powinny układać się na nim szelki w tym miejscu.
    • Należy zwrócić również uwagę na to, czy głowa psa przejdzie przez oba obwody – szczególnie jeśli pies ma dużą, szeroką głowę (mopsy, buldogi).
  3. Długość A0-C – długość panelu. Jest to również rozmiar, który nie podlega regulacji.
  4. Obwód BB – w tym modelu szelek jest to jedyny wymiar, który podlega regulacji. Obwód należy pobrać około 3-8 cm za przednimi łapami psa. Jest to obwód klatki w miejscu, gdzie jest ona najszersza.
  5. Długość A1-B – długość górnego paska. Pasek będzie przechodził przez opaskę okalającą kark psa, następnie przez grzbiet, łącząc się z paskiem BB. Górny pasek jest zazwyczaj wyraźnie krótszy od dolnej części szelek.
  6. Prosimy również o podanie odległości między przednimi łapkami psa..

Prosimy o uważne pobranie wymiarów. Szelki jako produkt szyty na wymiar nie podlegają zwrotowi. Poprawki krawieckie spowodowane błędnym pobraniem wymiarów są płatne, ich koszt ustalany jest indywidualnie (od 8 zł wzwyż).

Zastrzegamy sobie prawo do korekty wymiarów, jeśli na podstawie naszego doświadczenia i dostępnych informacji uznamy je za niewłaściwe. W przypadku braku podanych wymiarów szelki zostaną uszyte na podstawie naszego doświadczenia oraz pozostałych informacji dostarczonych przez kupującego.

Potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w poprawnym zmierzeniu psiaka? Napisz do nas. Powrót na górę

Adresatki,   zawieszki, identyfikatory

Z czego wykonane są zawieszki i adresatki?

Obecnie w naszej ofercie znajdują się adresatki wykonane z mosiądzu, stali nierdzewnej i miedzi. Wszystkie trzy materiały są odporne na rdzewienie nawet w najtrudniejszych warunkach, np. poddane działaniu soli morskiej. Z mosiądzu wykonywane są m.in. śruby okrętowe, okucia budowlane czy nawet amunicja 🙂 Materiały te są odporne na rdzewienie, przy czym mosiądz oraz miedź są znacznie bardziej miękkie niż stal nierdzewna, przez co bardziej podatne na zarysowania. Niewątpliwą zaletą mosiądzu są jego walory estetyczne – odpowiednio wypolerowany błyszczy jak złota biżuteria. Właśnie ze względu na tą cechę wybraliśmy mosiądz jako pierwszy metal do tworzenia naszych adresatek.

Ważne: mosiądz oraz miedź mogą z czasem śniedzieć, dlatego konieczne jest regularne czyszczenie adresatek wykonanych z tych materiałów, by zapobiec zmianie koloru oraz powstawaniu zabrudzeń. Szczególnie ważne jest to w przypadku białych psów – ich właściciele szczególnie upodobali sobie adresatki ze stali nierdzewnej, które nie śniedzieją, nie zmieniają koloru i są bardzo odporne na zarysowania. Pod względem odporności na zarysowania na drugim miejscu jest mosiądz, na trzecim – miedź.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Czy adresatkę można zwrócić?

Adresatki i identyfikatory, jako przedmioty spersonalizowane, nie podlegają prawu do zwrotu – prosimy o przemyślane zakupy. W przypadku, gdy wykonana przez nas adresatka zawiera błędy, prosimy o podesłanie zdjęcia na [email protected] – drugi, poprawiony egzemplarz wyślemy do Was na nasz koszt 🙂

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas. Powrót na górę

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do nas